Dziś ruszył czwarty sezon Lotów Biwakowych Polska 2018. Rywalizacja trwa od 15 marca do 30 września 2018 roku.

Co mówią na temat zawodów organizatorzy?

„Wszystkich miłośników paralotniarstwa w stylu hike&fly zapraszamy na trasę LB Polska 2018.

W rywalizacji można wziąć udział w okresie między 15 marca a 30 września 2018 roku startując z dowolnego miejsca pomiędzy Bogatynią na Dolnym Śląsku a Ustrzykami Górnymi znajdującymi się na Podkarpaciu.

Regulamin zawodów skonstruowany jest w taki sposób, by trasę mierzącą w linii prostej 585 kilometrów można było pokonać uwzględniając nasze warunki atmosferyczne oraz geograficzne. Zwycięzcą zostanie pilot, który jako pierwszy pokona całą trasę lub pilot, który pokona jej najdłuższy fragment. Wszystko to w dowolnej liczbie etapów i w dowolnym czasie.

Najważniejszym celem LB Polska 2018 nie jest to, by znalazł się ten jeden, najsilniejszy, najszybszy i najlepszy spośród tysięcy polskich pilotów, tylko by poruszyć naszą wyobraźnię i nasze organizmy do działania, a co za tym idzie, do zrobienia czegoś więcej niż tylko przemieszczanie się w powietrzu. Podstawowym założeniem LB Polska 2018 jest, by spełnić odwieczne marzenie człowieka o podróżowaniu po wielkim świecie w zgodzie z przyrodą, przy pomocy sił natury i by poczuć oddech naszej pięknej planety.”  

Piotr ‚Sky’ Antoniak

 

Szczegółowe informacje i wyniki: http://loty-biwakowe.glajtem.pl

Możecie śledzić to wydarzenie również na Facebooku: LB Polska 2018