Przypominamy !
Zapraszamy wszystkich pilotów i pasjonatów paralotniarstwa na nową, nietypową, bo wiosenna, imprezę rozpoczynającą sezon paralotniowy 2016 w Beskidach. Imprezę nietypową, bo nastawioną nie tylko na latanie, ale na integrację środowiska.

U źródeł Wisły, czyli w dolinie Czarnej Wisełki, w schronisku PTTK na Przysłopie pod Baranią Górą, w dniach 22-24-ty kwietnia zorganizowane będą dwa PARAwieczory. W planie imprezy są slajdowiska zaproszonych gości, w tym znanego zawodnika XC (Adama Grzecha), paralotniowej Mistrzyni Świata (Klaudii Bułgakow), pilota fotografa (Wojciecha Kocota) i X-Alpsowego towarzysza Pawła Farona (Jarka Jaworskiego). Zostaną również zaprezentowane i omówione konkurencje tegorocznego Pucharu Skrzycznego wraz z przydatnymi patentami jak latać w tym rejonie. Dla uczestników stworzono mapki z punktami zwrotnymi i trasami Pucharu (gratis). W tym miejscu należy dodać, że część pieniędzy z wpisowego będzie przeznaczona na nagrody w Pucharze!

Oczywiście, jeśli w tym terminie pogoda okaże się lotna, zapraszamy wszystkich na każdy z wieczorów (możliwy dojazd do schroniska i zwózka rano na parking). Jeśli jednak warunki pogodowe uniemożliwią latanie, w ciągu dnia, zapraszamy do wspólnego biesiadowania, wspominek, podzielenia się planami paralotniowymi na ten rok lub przespacerowania się/przebiegnięcia się trasami górskimi, których w około nie brakuje.
Serdecznie Zapraszamy!

Organizatorzy: Schronisko PTTK na Przysłopie, Beskidzkie Stowarzyszenie Paralotniowe (BSP)

Czas trwania: 22-24 kwietnia (piątek – niedziela)
Koszt: wpisowe jednodniowe 20-30 zł, wpisowe dwudniowe 40-50zł (10zł mniej płacą członkowie BSP z opłaconą składką na 2016r.)
W ramach wpisowego:
• 5-6 prezentacji zaproszonych gości;
• omówienie konkurencji z tegorocznego Pucharu Skrzycznego 2016 i papierowa mapka z rozrysowanymi konkurencjami;
• 1-2 noclegi w schronisku (własny śpiwór lub pościel dodatkowo płatna 8zł);
• piwo (1szt/os)
Cel zbiórki: 10zł z każdego noclegu przeznaczane na nagrody w Pucharze Skrzycznego 2016.

Plan imprezy:
– prelekcje (piątek od 20:00, sobota od 19:30)
– możliwe ognisko i impreza na świeżym powietrzu (w zależności od pogody)
– w przypadku dobrej pogody: latanie: dojazd (własnym samochodem) z Czarnego w Wiśle pod Skrzyczne to ok 35min, na Stranik 1godz., na Żar 1 godz.
– w przypadku pogody nielotnej: czas wolny, pogaduchy, spacer po okolicznych trasach lub na szczyt Baraniej Góry (45min), granie w gry planszowe/karciane itp.

Prezentacje: (piątek od 20:00)
1. Jarek Jaworski “X-Alps z innej perspektywy”
Niecodzienne spojrzenie na jeden z najbardziej ekstremalnych wyścigów świata! Jarek Jaworski, towarzysz Pawła Farona, Piotrka Goca i Grzegorza Fiemy, który podczas ostatniej edycji pokonał pond 5tyś km na motorze wspierając polski team od samego Salzburga do Monaco. Przepiękne góry, niepowtarzalne krajobrazy, wysokie przełęcze, ambitne wyzwania, ale też często trudne sytuacje, ciężkie dylematy decyzje bez idealnego rozwiązania i olbrzymie zmęczenie. Podczas slajdowiska Jarek opowie o swoich wrażeniach, doświadczeniach i przeżyciach. O swojej perspektywie na wyścig, a więc tak właściwie o swojej przygodzie życia.

2. Adam Grzech „Klub 400+ czyli rekordowe XC w Brazylii”
O tym jak wygląda latanie po południowej części globu czyli o kolejnej jesiennej eskapadzie do Brazylii, o nieustannej walce z wiatrem i zaciętym bojem z kilometrami. O lekcji cierpliwości i konsekwentnym dążeniu do celu w paralotniarstwie.

Prezentacje: (sobota od 19:30)
1. “Puchar Skrzycznego 2016 – Mapy tras”
Omówienie tegorocznych konkurencji, wyzwań z nimi związanych oraz możliwych strategii przelotowych – mini seminarium z latania w Beskidach (Paweł Faron, Rafał Kubica, Piotr Mieszczak „Kaktus”, Karolina Kocięcka, Kuba Jasek)
www.pucharskrzycznego.pl

2. Klaudia Bułgakow „La Reunine – latanie i… paralotniowe życie na wyspie spotkań.”
„La Reunion – Wyspa spotkań. Taka romantyczna nazwa, a może bardzo podróżnicza. Pierwszy raz usłyszałam o tym miejscu przy okazji planów Pucharu Świata na 2006r. Nie pojechałam – drogo i wyspiarskie latanie mnie nie przekonywało. Później odbywały się tam Mistrzostwa Francji i znów powstrzymały mnie koszty. W 2013 roku zostałam zaproszona przez La Reuniońską Ligę Regionalną na PrePWC. Do tego all included! Jak tu odmówić? Tak zaczęła się moja już 3-letnia przygoda z tą wyspą. Byłam tam w sumie 6 razy. Za każdym razem odkrywając coś nowego. Nie mogąc się nią znudzić. Zapraszam na moją opowieść o przelotach, o hike and fly, o niesamowitych ludziach i o przyrodzie La Reunion.”

3. Wojciech Kocot “Fotki z powietrza”
Fotografie Paralotniowe wysokiej jakości autorstwa Wojtka Kocota, zrobione w różnych rejonach Europy, Afryki i Azji. Tym razem przeniesiemy się w przestrzeń powietrzną Francji, Maroka, Lanzarote, Nepalu, Ukrainy, i może też Hiszpanii.

Dodatkowe informacje:
• możliwość opłacenia składki BSP na imprezie
• możliwość zamówienia koszulki BSP 2016 (koszt 40zł)
• możliwy dojazd do schroniska/zwózka ze schroniska w godzinach 18:00-19:15 samochodem terenowym od/do parkingu Wisła początek ul. Czarna Wisełka 1 (opłata 10zł/os, min. 40zł za kurs) – chętnych prosimy o wcześniejsza informację na maila: [email protected] (jeśli warunki pogodowe będą prognozowały latanie to polecamy przyjechać do Czarnego autem, rano będzie można szybko zejść lub zjechać i mieć auto, aby dojechać na latanie.)
• możliwe trasy górskie by dojść do schroniska:
– Najkrótsza trasa drogą asfaltową, od parkingu w Wiśle-Wisełka Czarne, czas przejścia: 2h15min, trasa 6,2km
MAPA
– Od Węgierskiej Górki szlakiem zielonym, czas przejścia: 5h25min, trasa 14,5km
MAPA
– Z Kamesznicy szlakiem czarnym, czas przejścia: 3h50min, trasa 10,3km
MAPA
– Z Lipowej/Ostrego przez Malinowską Skałę szlakiem żółtym i zielonym, czas przejścia: 5h10min, trasa 14,7km
MAPA
– inne: MAPA

Rezerwacje:
• Konieczność rezerwacji miejsc na adres [email protected]
– noclegowych: do 11.04 pierwszeństwo dla pilotów, później w zależności od wolnych miejsc
– wywózki do schroniska: wstępne info do 16.04 (jeśli ktoś z góry wie, że będzie chciał wywózkę – abyśmy mogli zaplanować transport)

Wydarzenie na Facebooku : WYDARZENIE

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com