GIN zwrócił się o tymczasową zmianę zasad w nowych przepisach klasy CCC w kategorii zawodów paralotniowych Cat 1, ponieważ ich fabryka w Korei Północnej została zamknięta.

W zawiadomieniu wydanym w dniu 7 marca 2016r, CIVL poinformował że GIN, który produkuje skrzydło zawodnicze Boomerang 10, poprosił o zwolnienie z obowiązkowego szycia paralotni dla każdego przedziału wagowego dla paralotni CCC. Zasada ta została niedawno przyjęta i jej założeniem jest zapewnienie, że kilka rozmiarów skrzydeł jest produkowane i są one dostępne dla pilotów.

Po konsultacji z „innymi producentami skrzydeł klasy CCC” nowe wymagania dla klasy CCC kategorii Cat 1 biorących udział w zawodach zostały zawieszone do dnia 1 października 2016. Chociaż nie zostało to wyszczególnione przez CIVL, pozostali producenci zaangażowani w tworzenie skrzydeł klasy CCC to Niviuk i Ozone.

GIN, który ma swoją siedzibę w Korei Południowej, miał fabrykę w Korei Północnej przez dekadę. Jednak zwiększone napięcie polityczne między oboma krajami doprowadziło północnokoreańską fabrykę GIN do nagłego zamknięcia w zeszłym miesiącu.

Spowodowało to, że teraz jest to „niemożliwe” dla GINa, aby ich paralotnie klasy CCC były dostępne we wszystkich rozmiarach, na paralotniowych Mistrzostwach Europy w Macedonii w sierpniu.

Gin Seok Song, który założył Gin Gliders w 1999 roku, mówił wcześniej o swoim zaangażowaniu w zjednoczenie obu Korei. Jego decyzja umieszczenia swojego zakładu produkcyjnego w regionie przemysłowym Kaesong , który jest tuż przy granicy z Koreą Północną, zamiast powiedzmy, w Chinach, czy gdzie indziej na Dalekim Wschodzie, została podjęta właśnie na podstawie tego zobowiązania.

W ubiegłym miesiącu udzielając wywiadu dla BBC Asia, powiedział, ze kiedy przeniósł fabrykę GIN do Korei Północnej 10 lat temu, pracownicy byli niedożywieni i mieli ograniczony dostęp do ciepłej wody. Tymczasem on wprowadził bezpłatne posiłki oraz inne zajęcia aby poprawić jakość życia i ich zdrowie fizyczne.

Tłumaczenie : Tomesz „Pirat” Rejter

Źródło : http://www.xcmag.com/2016/03/gin-granted-ccc-exemption-after-factory-closed-down/

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com